Piękny uśmiech w każdym wieku – aparaty Invisalign

Chyba każdy z nas chce się cieszyć ślicznym i zadbanym uśmiechem. Niestety nie każdemu jest to dane z chwilą narodzin. Na całym świecie są miliony osób, które mają krzywe zęby. Wada zgryzu może być ledwo widoczna lub mocno utrudniająca życie i normalne funkcjonowanie. Prostowaniem zębów zajmuje się dziedzina medycyny, nazywaną ortodoncją. Właśnie stąd wzięła się nazwa aparaty ortodontyczne. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na prosty uśmiech, bez potrzeby wykonywania skomplikowanych operacji chirurgicznych. Jak działają aparaty ortodontyczne? Są to specjalne przyrządy, najczęściej wykonane ze stali i zakładane na zęby. Wywierają one pewien nacisk na szczękę, stopniowo je prostując. Wiele osób pomimo że chciałoby mieć proste zęby, obawia się założenia aparatów ortodontycznych. Ich obawy dotyczą tego, że część osób może na ich widok reagować śmiechem lub ironią. Wstyd jest niestety najczęstszym powodem unikania założenia klasycznego aparatu ortodontycznego.

 

Niewidoczne aparaty Invisalign

Alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych są aparaty niewidoczne gołym okiem. Są wykonane ze specjalnego elastycznego tworzywa i mają postać nakładek na zęby. Nawet odsłaniając uzębienie w uśmiechu, aparat jest niewidoczny dla innych osób. Co jeszcze ważniejsze, ten rodzaj aparatów może być noszony przez osoby w każdym wieku, niezależnie od płci i wady zgryzu. Aparaty ortodontyczne Invisalign są lekkie i nie powodują dyskomfortu w codziennym użytkowaniu. Szczególnie polecamy je osobom, które z różnych względów nie mogą zdecydować się na klasyczne aparaty.

 

Gdzie można założyć aparaty ortodontyczne Invisalign?

Założenia takich aparatów na zęby można dokonać w niemal każdym gabinecie. Są one również znacznie tańsze w zakupie niż klasyczne aparaty stalowe. Nie wymagają regulacji, można również samodzielnie je w późniejszym czasie zakładać i zdejmować. Warunkiem koniecznym do założenia jakichkolwiek aparatów ortodontycznych jest posiadanie zdrowego uzębienia. Należy zatem w pierwszej kolejności uzupełni ubytki i wyleczyć chore zęby.